Kinetické struktury

Úkolem pro tento týden bylo, pomocích získaných znalostí z předchozích dvou týdnů, vytvořit kinetickou strukturu složenou z mimimálně třech kusů. Jelikož jsem od své tvorby chtěl i maličkato víc nežli splnit úkol, tak jsem se rozhodl neudělat pouze pár ozubených koleček, ale rozhodl jsem se, že se pokusím najít něco co alespoň bude vypadat hezky. Při mém prohledávání internetu mi nakonec padlo do oka toto video. Rozhodl jsem se tedy tento výtvor napodobit. Vše samozřejmě začínalo ve Fusionu, kde jsem vytvořil sketch:
Model
Sketch byl samozřejmě vytvořen parametricky, aby bylo možné ho v laboratoři upravit podle tlouštěk jednotlivých materiálů. Komponent na můj projekt bohužel bylo mnoho a zájem o laserový plotr byl velký, takže jsem vše na cvičení nestihl. Naštěstí jsem dostal možnost si zbylé komponenty dodělat v pátek dopoledne.

Jednotlivé dilky Práce na plotru

Nakonec už stačilo vše jen složit a poslepovat. Ani tato zdánlivě jednoduchá činnost se, ale neobešla bez komplikací. Po složení celého modelu jsem totiž zjistil, že se model nehýbe... Po troše zkoušení a zjišťování jsem zjistil, že je to z důvodu velkého tření mezi kolečky, které celým modelem pohybují, a tyčkami na kterých jsou přidělány vrchí kruhy. Tento problém se mi nakonec povedlo vyřešit pomocí podlepení tyček izolepou což snížilo tření a vyřešilo problém.